

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Range | RADSOK |
| Series | Epower Lite |
| Connector Type | RADSOK Receptacle with HVIL |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Contacts | 3 |
| Wire Size | 10 mm² |
| Current Rating | 7.5 to 70A |
| Operating Voltage | 800V |
| Connector Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Orientation | Straight |
| Key Type | Y |
| Termination Method | Crimp |
| Better World Product | Yes |
| Better World Claim | Renewable energy solution |
| IP Rating | IP67 |
| Colour | Orange |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Pin Diameter | 3.6mm |
| Applications | EV/HEV |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Standards Met | IEC 60529, UL 94 V-0 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Width | 60mm |
| Depth | 41mm |
| Height | 45mm |
| For Use With | 3 Position ePower-Lite Plug with HVIL |
RL00801-50RE
SLPRB50CPSR / C10-730189-200
SLPRABPSR / C10-730187-210
SLPHPM10BSR2
PL18X-501-95-2-5
SLPIRB50CPSO0 / C10-731950-000
PL182X-301-70-5
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00