

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 3 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Plug/Socket | Socket |
| Contact Gender | Female |
| Termination Method | Solder |
| IP Rating | IP67 |
| Current Rating | 10.0A |
| Series | 02 |
| Body Orientation | Straight |
| Voltage Rating | 400.0 V |
| Mating Type | Quick Connect |
| Shell Size | 16 |
| Housing Material | Polymer |
| Pole Format | 3P |
| Contact Plating | Gold |
| Series Number | 0261 |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Contact Material | Bronze |
C016 20D003 100 12
M12A-08BFFA-SL8001
AEGA113NN00000201000
FLS714N19S03
09-0109-25-04
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00