

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 5 + PE |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Connector Size | Standard |
| Plug/Socket | Socket |
| Contact Gender | Male |
| Termination Method | Screw |
| IP Rating | IP65 |
| Current Rating | 21.0A |
| Body Orientation | Straight |
| Series | Ecomate C16 |
| Voltage Rating | 400 V |
| Housing Material | Polymer |
| Pole Format | 5 + PE |
| Strain Relief | Yes |
| Contact Plating | Gold, Silver |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
T4142012031-000
09151000403
PXP6010/04P/CR/0709
99-5101-75-02
HR10A-7R-6PB(73)
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00