

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 22 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 5A |
| Voltage Rating | 400 V ac, 500 V dc |
| Shell Size | 13 |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | TV |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Colour | Green |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
UT001412SH6
97B-3100A28-21S
932843100 CM 02 E 14S-5 P
D38999/20FA35PN
TV06RW1535P
D38999/24FF32PN
D38999/26ZC98PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00