

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 7 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 7.5A |
| Voltage Rating | 500 V ac, 700 V dc |
| Shell Size | 10 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-26482 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 62GB |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Strain Relief | Yes |
| Colour | Olive |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
| Contact Plating | Gold |
PT06A-14-5P(SR)
62GB-56TG14-04SN(044)
D38999/20FA35PN
N/MS3106B20-27P
D38999/26WA35SN
PT06E-14-15P(SR)
8LT725B35PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00