

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 6 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 7.5A |
| Voltage Rating | 600 V ac, 850 V dc |
| Shell Size | 11 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Series | TV |
| Housing Material | Aluminium |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Colour | Green |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
M83723/95G10056
N/MS3106B24-28P
PT02E-14-5S(072)
62GB-51T08-33SN
PT06A-12-10S
MS3102A-22-14S
62GB-56T14-15PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00