

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 10 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 7.5A |
| Voltage Rating | 600 V ac, 850 V dc |
| Shell Size | 13 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | TV |
| Colour | Green |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Contact Plating | Gold |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
CA02COM-E14S-6P-B
KPT02E16-26P
M39029/5-118
D38999/26WF35PN
PT06E-12-10P(SR)(072)
2M80100726M66SA
62GB-56T14-04PN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00