

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 5 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Female |
| Voltage Rating | 1.2 kV dc, 850 V ac |
| Shell Size | 14 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-26482 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Bayonet Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 62GB |
| Contact Plating | Gold |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
| Colour | Olive |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
62GB-16J12-10PN
N/MS3108B18-10S
MS3106A18-11P
2M80500116M925SA
KPT06F14-19P
62GB-56T20-16SN
MS3106E20-27SX
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00