

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 10 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Female |
| Voltage Rating | 250 V ac, 700 V dc |
| Shell Size | 18 |
| Mounting Type | Box Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-5015 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | MS3102A |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Contact Plating | Silver |
MS3476W16-26P
D38999/20FC35PN
932842100 CM 06 EA 20-7 S
97B-3100A22-2P
KPT06F14-19P
D38999/24WF32SN
PT06A-14-5S(SR)
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00