

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 6 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 7.5A |
| Voltage Rating | 600 V ac, 850 V dc |
| Shell Size | 11 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Series | TV |
| Housing Material | Aluminium |
| Colour | Green |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Contact Plating | Gold |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
62GB-56T14-12SN-044-714
85107R1419P5044
62LC-12E16-26PN(771)
TV06RW1335P
MS3106A22-19S
SCE2-ZN-76A07-10ASN-001
KPT06F16-26P
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00