

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 2 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 7.5A |
| Voltage Rating | 850 V |
| Shell Size | 8 |
| Mounting Type | Box Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-26482 |
| Mating Type | Bayonet |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 62GB |
PT02E-8-4S(072)
62GB-56T18-32SN
VG96912D20-41PN
2M80500302M1226SA
D38999/20FB98PN
D38999/20WB2PN
PT01A-10-6P
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00