

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 6 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 7.5A |
| Shell Size | 17 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Body Orientation | Straight |
| Series | 8D |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Colour | Black |
| Shell Plating | Black Zinc Nickel |
62LC-12E16-26PN(771)
PT06E-14-19S(SR)(072)
85106EC833S50
D38999/20FE6SN
D38999/24ZC35PN
85102E1210P50
MS3106A-10SL-3P
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00