

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 6 |
| Gender | Female |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 23A |
| Shell Size | 17 |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| IP Rating | IP67 |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | 8D |
| Colour | Black |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Shell Plating | Black Zinc Nickel |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
CA08COM-E14S-6P-B
97B-3100A16S-1P
97B-3106A22-2P-HD
D38999/20FB35SN
85108EC106S50
PT06E-18-11S(SR)(072)
62GB-16F12-08SN
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00