

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 6 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Female |
| Current Rating | 7.5A |
| Voltage Rating | 600 V ac, 850 V dc |
| Shell Size | 11 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Crimp |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Housing Material | Aluminium |
| Series | TV |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Colour | Green |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Contact Plating | Gold |
| Shell Plating | Zinc Cobalt |
| Contact Material | Copper Alloy |
MS3476W12-3S-LC
M83723/73W2255N
62GB-57A14-04PN
PT06E-14-5S(SR)(072)
KPT06F10-6P
62GB-56T08-04PN
MS3102A-18-1P
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00