

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 13 |
| Gender | Male |
| Contact Gender | Male |
| Current Rating | 5A |
| Voltage Rating | 400 V ac, 500 V dc |
| Shell Size | 11 |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Military Standard | MIL-DTL-38999 |
| Termination Method | Solder |
| Mating Type | Screw Coupling |
| Connector Size | Standard |
| Body Orientation | Straight |
| Series | TV |
| Housing Material | Aluminium |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Colour | Black |
| Shell Plating | Black Zinc Nickel |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Contact Plating | Gold |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
PT06E-18-32P(SR)(072)
D38999/20JF11PN
97-3106A-10SL-3S
PT06E-18-11S(SR)(072)
N/MS3101B20-29P
LJT06RT1135S014
PT06E-8-2P(SR)
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00