

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 5 |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Pitch | 1mm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Gender | Male |
| Termination Type | ZIF Bottom Contact |
| Contact Position | Top |
| Insertion Force | ZIF |
| Body Orientation | Vertical |
| Current Rating | 1A |
| Voltage Rating | 500 V ac |
| Series | WR-FPC |
| Series Number | 686 |
| Number of Rows | 1 |
| Contact Plating | Tin over Nickel |
| Termination Method | SMT |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer |
FH19SC-12S-0.5SH(99)
1-1734248-0
FH12-26S-0.5SVA(54)
686116148922
ZF1-25-01-T-WT
08FDZ-ST(S)(LF)(SN)
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00