

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 40 |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Pitch | 0.5mm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Gender | Female |
| Termination Type | ZIF Bottom Contact |
| Contact Position | Bottom |
| Insertion Force | ZIF |
| Body Orientation | Horizontal |
| Locking Mechanism | Yes |
| Current Rating | 500mA |
| Voltage Rating | 50 V ac, 50 V dc |
| Series | FH |
| Series Number | 50 |
| Number of Rows | 1 |
| Contact Plating | Gold |
| Termination Method | SMT |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer |
22FMZ-BT (LF)(SN)
3-1734839-1
687106188722
DF40GL-44DS-0.4V(58)
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00