

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 6 |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Pitch | 0.5mm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Gender | Female |
| Termination Type | ZIF Top Contact |
| Body Orientation | Right Angle |
| Locking Mechanism | Yes |
| Current Rating | 500mA |
| Voltage Rating | 50 V ac/dc |
| Series | FLZ |
| Number of Rows | 1 |
| Termination Method | Solder |
| Contact Plating | Tin |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Housing Material | PA 6T |
DF40GL-44DS-0.4V(58)
ZF1-20-01-T-WT
FH34SRJ-20S-0.5SH(99)
FH26W-45S-0.3SHW(97)
MIKROE-1425
SFW8R-1STE1LF
06FE-BT-VK-N
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00