

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 40 |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Pitch | 0.5mm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Gender | Female |
| Termination Type | Bottom Contact |
| Contact Position | Bottom |
| Insertion Force | ZIF |
| Body Orientation | Horizontal |
| Current Rating | 1.8A |
| Voltage Rating | 195 V ac |
| Series | ZF5S |
| Number of Rows | 1 |
| Termination Method | SMT |
| Contact Plating | Tin over Nickel |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer |
ZF1-10-01-T-WT-TR
SFW5R-2STE1LF
ZF5S-15-01-T-WT
FH34SRJ-40S-0.5SH(99)
28FE-BT-VK-N
62684-501100ALF
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00