

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 10 |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Pitch | 0.5mm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Gender | Female |
| Contact Position | Bottom |
| Termination Type | Solder |
| Body Orientation | Horizontal |
| Insertion Force | ZIF |
| Current Rating | 1.8A |
| Series | ZF5S |
| Number of Rows | 1 |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Termination Method | Solder |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
686112183822
DF52-16S-0.8H(21)
06FDZ-BT(S)(LF)(SN)
687150182122
687122183622
68712414522
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00