

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 40 |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Pitch | 0.5mm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Gender | Female |
| Termination Type | ZIF |
| Contact Position | Bottom |
| Insertion Force | ZIF |
| Body Orientation | Right Angle |
| Current Rating | 500mA |
| Voltage Rating | 50 Vrms ac/dc |
| Series Number | 505110 |
| Number of Rows | 1 |
| Termination Method | SMT |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer |
FH12-8S-1SH(55)
12FMZ-BT (LF)(SN)
2005280040
687124182122
68711714522
08FLT-SM2-TB(LF)(SN)
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00