

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 50 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Pitch | 0.5mm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Gender | Female |
| Termination Type | Bottom |
| Contact Position | Bottom |
| Body Orientation | Right Angle |
| Current Rating | 500mA |
| Voltage Rating | 50 Vrms ac/dc |
| Series Number | 501864 |
| Number of Rows | 1 |
| Termination Method | SMT |
| Contact Plating | Gold |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer |
687112188722
687124183622
DF52-16P-0.8C
687328124422
FH12A-10S-0.5SH(55)
FH19C-6S-0.5SH(05)
501864-5090
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00