

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 41 |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Pitch | 0.2mm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Gender | Female |
| Contact Position | Bottom |
| Termination Type | ZIF Bottom Contact |
| Insertion Force | ZIF |
| Body Orientation | Horizontal |
| Locking Mechanism | Yes |
| Current Rating | 200mA |
| Voltage Rating | 30 V ac, 30 V dc |
| Series | FH |
| Series Number | 53 |
| Number of Rows | 2 |
| Termination Method | SMT |
| Contact Plating | Gold |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer, PA |
68610814122
ZF1-20-01-T-WT
687106188722
687110188722
FH19C-6S-0.5SH(05)
FH28E-40S-0.5SH(05)
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00