

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 1 |
| Number of Rows | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Termination Method | IDC |
| Current Rating | 6A |
| Contact Plating | Tin |
| Minimum Operating Temperature | -55.0°C |
| Maximum Operating Temperature | 150.0°C |
| Contact Material | Copper |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer |
AWLP 14/3,2-T
FTSH-105-01-L-DV-007-1
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00