

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 20 |
| Number of Rows | 2 |
| Gender | Male |
| Pitch | 2.54mm |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Termination Method | IDC |
| Current Rating | 1A |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Series | AMP-LATCH |
| Minimum Operating Temperature | -65.0°C |
| Maximum Operating Temperature | 105.0°C |
| Voltage Rating | 250.0 V ac |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
61201423021
TMM-2-0-06-1
89947-350LF
62502023021
61206023021
AWP 10-7240-T
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00