

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Series | FTS |
| Pitch | 1.27mm |
| Number of Contacts | 100 |
| Number of Rows | 2 |
| Body Orientation | Straight |
| Shrouded/Unshrouded | Unshrouded |
| Connector System | Wire to Board |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination Method | Solder |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Current Rating | 3.4A |
| Tail Pin Length | 2.29mm |
| Mating Pin Length | 3.05mm |
EHF-108-01-L-D-SM
TFM-105-02-L-D-A-K
TSW-115-08-G-S-RA
TSW-110-25-G-D-RA
FTM-104-02-L-DV
62703021621
TST06RB02T / 192991-0238
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00