

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Series | UMPT |
| Pitch | 2.0mm |
| Number of Contacts | 5 |
| Number of Rows | 1 |
| Body Orientation | Straight |
| Shrouded/Unshrouded | Shrouded |
| Connector System | Board to Board |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination Method | Solder |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 15.4A |
| Voltage Rating | 460.0 V , 650.0 V dc |
T816108A1S102CEU
62704421721
TSW-110-14-G-D
TSM-103-03-S-DV
FTSH-105-05-F-DV
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00