

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Series | FTS |
| Pitch | 1.27mm |
| Number of Contacts | 50 |
| Number of Rows | 2 |
| Body Orientation | Straight |
| Shrouded/Unshrouded | Unshrouded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector System | Board to Board, Wire to Board |
| Termination Method | Solder |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 1.75A |
| Mating Pin Length | 3.05mm |
HIF6A-40PA-1.27DS(71)
FW-25-03-G-D-250-150
HIF3FC-14PA-2.54DSA(71)
TSW-118-07-S-D
TSW-108-08-L-D
206832-1802
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00