

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Series | KK 396 |
| Pitch | 3.96mm |
| Number of Contacts | 10 |
| Number of Rows | 1 |
| Body Orientation | Right Angle |
| Shrouded/Unshrouded | Unshrouded |
| Connector System | Wire to Board |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination Method | Solder |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Plating | Tin |
| Current Rating | 7.0A |
| Series Number | 41792 |
| Voltage Rating | 250.0 V |
62702021621
TSW-116-08-T-T-RA
G125-MS10605L3P
FX6-20P-0.8SV(71)
EHF-125-01-L-D-SM-LC
S06B-J21DK-GGXR (LF)(AU)
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00