

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Series | PS |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Contacts | 26 |
| Number of Rows | 2 |
| Body Orientation | Straight |
| Shrouded/Unshrouded | Shrouded |
| Mounting Type | Through Hole |
| Connector System | Board to Board |
| Termination Method | Solder |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Series Number | 26SD |
| Current Rating | 3.0A |
| Tail Pin Length | 2.92mm |
| Mating Pin Length | 4.4mm |
09185066329
TST06RB02T / 192991-0238
ERM8-040-01-L-D-RA-TR
IPL1-120-01-L-D-K
MPTC-01-16-01-6.30-01-L-V
LSHM-140-01-L-RH-A-S-K-TR
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00