

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Series | FTR |
| Pitch | 1.27mm |
| Number of Contacts | 20 |
| Number of Rows | 2 |
| Body Orientation | Straight |
| Shrouded/Unshrouded | Unshrouded |
| Connector System | Board to Board |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Termination Method | Solder |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 3.0A |
| Tail Pin Length | 1.27mm |
| Mating Pin Length | 3.18mm |
FTSH-105-01-F-DV-K-TR
TMS-140-01-S-D
ERM8-040-01-L-D-RA-L-TR
TFM-150-02-L-D-A
SIBF-25-F-S-AD
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00