

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Series | 354079 |
| Pitch | 1.27mm |
| Number of Contacts | 20 |
| Number of Rows | 2 |
| Body Orientation | Vertical |
| Shrouded/Unshrouded | Shrouded |
| Connector System | Board to Board |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Termination Method | PCB |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 1.7A |
| Voltage Rating | 500 V |
| Gender | Male |
EHF-120-01-F-D-RA
HIF3FC-20PA-2.54DSA(71)
FX22-60P-0.5SH
02519031301
ERM8-030-05.0-L-DV-TR
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00