

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Series | FunctionMAX FX8 |
| Pitch | 0.6mm |
| Number of Contacts | 40 |
| Number of Rows | 2 |
| Body Orientation | Straight |
| Shrouded/Unshrouded | Shrouded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector System | Board to Board |
| Termination Method | Solder |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 400.0mA |
| Voltage Rating | 100.0 V |
501571-2007
214916 / 214916-E
MHDAS2M060BE01
10138654-G04-25LF
TSW-115-07-G-D
063210 / 063210-E
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00