

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Series | WR-MPC4 |
| Pitch | 4.2mm |
| Number of Contacts | 18 |
| Number of Rows | 2 |
| Body Orientation | Right Angle |
| Shrouded/Unshrouded | Shrouded |
| Connector System | Wire to Board |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination Method | Solder |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 69.0A |
| Voltage Rating | 600.0 V |
TSW-116-07-F-D
FX8-80P-SV(91)
B12P-VL (LF)(SN)
FTSH-125-01-F-DV
TMM-120-01-L-D
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00