

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Series | Nano-Fit |
| Pitch | 2.5mm |
| Number of Contacts | 8 |
| Number of Rows | 2 |
| Body Orientation | Right Angle |
| Shrouded/Unshrouded | Shrouded |
| Connector System | Wire to Board |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination Method | Solder |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Series Number | 105314 |
| Current Rating | 6.5A |
| Voltage Rating | 300.0 V |
61303211021
62704420621
09185647904
FTSH-110-01-L-DV-TR
61204021721
FTSH-106-01-F-D-K
TMM-105-06-F-D-SM-P
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00