

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Series | Mini-Fit Jr. |
| Pitch | 4.2mm |
| Number of Contacts | 12 |
| Number of Rows | 2 |
| Body Orientation | Right Angle |
| Shrouded/Unshrouded | Shrouded |
| Connector System | Wire to Board |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination Method | Solder |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Brass |
| Series Number | 5569 |
| Current Rating | 6.0A |
| Voltage Rating | 600 V ac |
PET-04-01-T-VT
LSS-130-02-F-DV-A
AWH 16G-0202-T
TSM-115-01-L-DV-P-TR
IPL1-103-01-L-D-K
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00