

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Series | FTSH |
| Pitch | 1.27mm |
| Number of Contacts | 10 |
| Number of Rows | 2 |
| Body Orientation | Straight |
| Shrouded/Unshrouded | Unshrouded |
| Connector System | Wire to Board |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Termination Method | Solder |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 3.4A |
| Tail Pin Length | 0.1mm |
| Mating Pin Length | 3.05mm |
SIR1-03-L-S-K-TR
ERM8-040-01-L-D-RA-K-TR
TSW-116-07-T-D
114712 / 114712-E
DF40C-80DP-0.4V(58)
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00