

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Series | Minitek |
| Pitch | 2.0mm |
| Number of Contacts | 16 |
| Number of Rows | 2 |
| Body Orientation | Straight |
| Shrouded/Unshrouded | Unshrouded |
| Connector System | Board to Board, Wire to Board |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Termination Method | Solder |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Current Rating | 2.0A |
| Voltage Rating | 650.0 V |
09185346904
TSM-116-01-S-DV
UMPT-03-01.5-G-V-S-W-TR
IPBT-109-H1-T-D-GP
ERM8-005-02.0-L-DV-TR
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00