

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 8 |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 3.96mm |
| Type | Power Socket |
| Mounting Type | Through Hole |
| Body Orientation | Straight |
| Termination Method | Solder |
| Current Rating | 10.3 A, 11.2 A, 13.1 A, 6.7 A, 9.2A |
| Voltage Rating | 600 V , 845 V |
| Series | FHP |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Tin |
10164227-0701A1RLF
HDASE202YD-000LF
FX15SC-51S-0.5SV
61001613321
ERF5-010-07.0-L-DV-K-TR-1
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00