

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 10 |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2.54mm |
| Type | Low-Profile Socket Strip |
| Mounting Type | Through Hole |
| Body Orientation | Straight |
| Termination Method | Solder |
| Current Rating | 5.5A |
| Voltage Rating | 400 V |
| Series | CES |
| Contact Material | Bronze |
SQT-120-01-L-S
ESQ-118-13-G-D
SQT-116-01-F-S
61301015721
62002011821
SFM-105-02-L-D-A-P-TR
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00