

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 16 |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 2.54mm |
| Type | PCB Socket |
| Mounting Type | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Stacking Height | 8.5mm |
| Termination Method | SMT |
| Current Rating | 12A |
| Voltage Rating | 250 V |
| Series | WR-PHD |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Copper |
| Series Number | 6101 |
503154-1090
62001021821
204763 / 204763-E
SSQ-107-03-T-S
ESQ-105-12-L-D
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00