

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 8 |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2.54mm |
| Type | Board to Board |
| Mounting Type | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Termination Method | Through Hole |
| Current Rating | 5.9A |
| Voltage Rating | 450 V ac |
| Series | BCS |
| Contact Material | Bronze |
SQT-118-01-F-D
803-87-014-10-012101
665308124022
MMS-103-01-L-SV
ESW-105-12-L-D
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00