

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 20 |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 2mm |
| Type | Receptacle |
| Mounting Type | Through Hole |
| Body Orientation | Straight |
| Termination Method | Solder |
| Current Rating | 12A |
| Voltage Rating | 125 V , 650 V |
| Series | AMPMODU |
| Contact Plating | Nickel Plated, Tin |
| Contact Material | Bronze |
| Series Number | 2-2314924 |
61082-101400LF
SSQ-102-02-G-D
UMPT-04-01.5-T-VT-SM-WT-K
FX8C-60S-SV5(91)
SSW-108-02-S-D-RA-LL
M80-4603442
SSW-110-04-G-S
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00