

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Number of Contacts | 3 |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 3.96mm |
| Type | Power Socket |
| Mounting Type | Through Hole |
| Body Orientation | Straight |
| Termination Method | Solder |
| Current Rating | 10.3 A, 11.2 A, 13.1 A, 6.7 A, 9.2A |
| Voltage Rating | 600 V , 845 V |
| Series | FHP |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material | Beryllium Copper |
M80-5300642
CLP-111-02-F-D-BE
CLM-110-02-F-D-P-TR
M22-7141242
QSH-090-01-L-D-A-K-TR
M20-7880546
CLE-107-01-G-DV
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00