

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Switch Operation | Latching |
| Illuminated | Yes |
| Panel Cut Out Diameter | 16mm |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Push Button Colour | Silver |
| Contact Configuration | Double Pole Double Throw (DPDT) |
| Voltage Rating | 250V ac |
| Push Button Style | Round |
| LED Colour | Red |
| IP Rating | IP65 |
| Contact Current Rating | 6 A @ 250 V ac |
| Contact Material | Gold Plated Silver |
| Legend | ON / OFF |
| Manufacturer Part No. | A1PCA1X236J103 |
| Terminal Type | Solder, Tab |
D6RLBUF1LFS
216717 M22S-DP-G
48-2-RB-N-RD-B
1SFA619100R1015 CP1-10W-10
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00