

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Switch Operation | Latching |
| Illuminated | No |
| Panel Cut Out Diameter | 12mm |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Push Button Colour | Blue |
| Contact Configuration | Single Pole Single Throw (SPST) |
| Voltage Rating | 24V dc |
| Push Button Style | Square |
| IP Rating | IP67 |
| Contact Current Rating | 5 A @ 28 V dc |
| Contact Material | Gold Plated Silver |
| Manufacturer Part No. | IPC1SAD1 |
| Case Colour | Black |
| Terminal Type | Solder |
PB7B2RS3M1CAL00Y500
PB6B2FM5M1CAL05Y500
AV1910E312Q04
09-400009.12555
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00