

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Switch Operation | Momentary |
| Illuminated | Yes |
| Panel Cut Out Diameter | 12mm |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Push Button Colour | Blue |
| Contact Configuration | Single Pole Single Throw (SPST) |
| Voltage Rating | 48V ac |
| Push Button Style | Square |
| LED Colour | Red |
| IP Rating | IP67 |
| Contact Current Rating | 5 A @ 28 V dc |
| Contact Material | Gold Plated Silver |
| Manufacturer Part No. | IPC3SAD1LOS |
| Terminal Type | Solder |
1SFA619101R1014 CP2-10L-10
82-4551.2000
AV9112F1020870K
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00