

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Optical |
| Series | EM14 |
| Pulses Per Revolution | 64 |
| Maximum Revolutions | 120rpm |
| Output Signal Type | Quadrature |
| Shaft Type | Solid |
| Supply Voltage | 5 V dc |
| Shaft Diameter | 1/4in |
| Resolution | 2 Bit |
| IP Rating | IP54 |
| Overall Height | 14.76mm |
| Overall Width | 14.25mm |
| Overall Depth | 32.05mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connection Type | Axial Multi-Purpose Pin |
DFS60B-S4EC08192
DFS60B-THPK01024
DBS50E-S5AK01024
AEAT-9012-S06
DBS50E-S5EP00500
DBS36E-S3EJ00500
DBS60E-S4FK02048
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00