

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Switch Operation | Momentary |
| Illuminated | Yes |
| Panel Cut Out Diameter | 19.2mm |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Push Button Colour | Silver |
| Contact Configuration | Single Pole Single Throw (SPST) |
| Voltage Rating | 24V dc |
| Push Button Style | Round |
| LED Colour | Blue |
| IP Rating | IP66 |
| Series | MPI002 |
| Contact Current Rating | 50 mA @ 24 V dc |
| Contact Material | Gold Plated |
| Manufacturer Part No. | MPI002/28/BL/24 |
| Case Colour | Silver |
| Terminal Type | Tab |
PB6B2RS2M1CAL00S500
MPBS-62H01-LF-14
82-6651.2134
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00