

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Thread Size | M18 |
| Sensor Technology | Inductive |
| Body Style | Barrel |
| Detection Range | 8 mm |
| Digital Switching Output Type | PNP |
| Output Function | NO |
| Connection Type | M12 |
| Supply Voltage | 10 - 36 V dc |
| IP Rating | IP67 |
| Length | 54mm |
| Mounting Type | Flush |
| Housing Material | Brass |
| Maximum DC Voltage | 36V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Switching Frequency | 1.5 kHz |
| Standards Met | CE Certified, CSA Certified, EN 60947-1, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-31, IEC 60068-2-6, IEC 60529, IEC 61000-4-2, IEC 61000-4-3, IEC 61000-4-4, IEC 61000-4-6, IEC 61000-4-8, UL Listed |
| Series | ICB |
| Short Circuit Overload Protection | Yes |
| Shielding | Shielded |
| Reverse Polarity Protection | Yes |
| Switching Current | 200 mA |
| Maximum Switching Frequency | 1.5kHz |
| Communication Protocol | IO-LINK |
UB500-F42S-E6-V15
NMB2-12GM65-E2-FE-V1
IME18-12NPSZW2K
Bi2-M12-VP6X-H1141
IMB12-04BPOVC0S
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00